Tekstil

Sektöre Özel Üretim Süreçlerinin Tanımlanması
Ürün model bilgileri satış siparişinden paketlenmiş ürüne kadar takip edilebilir. Tekstile yönelik üretim süreçleri miktar ve süre bakımından kolaylıkla takip edilebilir. Haftalık teslimatlar iş tamamlanma oranlarına göre organize edilebilir. Örnek katalogların üretimi, maliyet hesaplamaları, örnek ürünlerin değişik versiyonlarına yönelik bilgilerin tanımlanması Logo Çözümleri ile mümkündür.
 
Malzeme Yönetiminin Optimizasyonu
Hammadde, yarı mamül ve mamül katalogları malzeme sınıf ve özellikleri kullanılarak hiyerarşik olarak takip edilebilir. Tablolu malzeme sınıfları özelliği ise giyim endüstrisine özel tasarlanmıştır. Ürün matrisleri renk, beden, kumaş cinsi ve benzer kombinasyonlara göre oluşturulur. Sipariş veya ambar işlemlerinde doğrudan renk-beden matrisi üzerinden hızlı bir şekilde miktar ve fiyat bilgileri girilebilir, öndeğer olarak hazırlanmış asorti matrisleri ile performans artırılır.
 
Satış Yönetimi
Müşteri siparişleri ve üretim kapasitesi birlikte değerlendirilir. Sipariş sırasında uygun teslimat günleri müşteriye bildirilebilir. Müşteriler satış ciroları, satış iadeleri ve karlılık rasyoları üzerinden analiz edilebilir. Kampanya sonuçları anında görüntülenir.
 
Optimize Edilen Maliyetler
Operasyonel kararların sonuçları üst yönetim tarafından değerlendirilebilir. Her üretim emri en alt seviyeye kadar malzeme, iş istasyonu, personel ve dolaylı maliyetlerin dağılımı detayında analiz edilebilir.


Bilgi almak için tıklayınız