Dağıtım

Etkili Kampanya Yönetimi
Kampanyaların müşteri grupları, ödeme şekilleri ve coğrafi lokasyon bazında tanımlanmasını sağlar. Kampanyalar ayrıca promosyon, indirim, satış/satın alma/sevkiyat masraflarını içerebildiği gibi ödeme/satın alma tarihçesine de sahip olur. Çok yönlü kampanyalar için detaylı bir formül editörü bulunur. 
 
Satış Yönetimi
Marka, ürün, ürün grupları satış tutar/miktar, satıştan iadeler ve maliyet bazında analiz imkanı tanır. Analiz sonuçlarına göre hedef oluşturmak ve strateji belirlemek mümkün olur. Logo uygulamaları müşteri siparişlerinin karşılanmasını finans ve dağıtım yönetimi modülleri ile entegre eder.
 
Dağıtım Rotası
Global adres veri deposundan dağıtım rotaları tanımlamak mümkündür. Satış yöneticilerinin, her satış temsilcisinin günlük, haftalık ve aylık rotalarını satış göstergelerine göre ideal müşteri ziyaretini sağlayacak şekilde planlamalarını sağlar. Satış yöneticilerine satış primlerini temsilci bazında miktar, tutar veya özel parametrelere göre ayarlayarak daha yüksek satış performansına ulaşma imkanını tanır.
 
Mobil Satış
Logo uygulamaları satış temsilcilerinin PDA’larında çalışan mobil satış uygulamaları ile entegre çalışır. PDA’lar ile fiyat listesi, satış siparişleri ve ödeme gibi bilgilerin interaktif veri alışverişi yapmak mümkündür. Logo uygulamalarındaki merkezi adres veritabanı, satış temsilcilerinin müşterilerin çoklu sevkiyat adreslerinden seçim yapmasını ve teslimat aşamasında hatasız sevkiyat yapabilmelerini sağlar. 
 
Satış Maliyetinin Düşürülmesi
Logo'nun dağıtım sektörüne yönelik çözümleri ile işletmeler her malzeme için stok seviyesi belirlemekten ve atıl stok maliyetlerini taşımaktan kurtulur. Logo çözümleri tüm maliyet kalemlerinin sistemde tanımlanması ile bu maliyetlerin satışlara doğrudan yansıtılmasını sağlar. 


Bilgi almak için tıklayınız